FAQ

Jaký postroj si vybrat

Nabízíme několik druhů postrojů

Postroj nepodšitý – jednoduchý popruhový postroj vhodný pro štěňata, upravitelný na krku a  hrudníku, s nastavitelným břišním popruhem.

Postroj podšitý – popruhový postroj vylepšený podšitím (měkkou látkou Tebox), nastavitelný pouze okolo hrudníku

Flyball (Norský postroj) – postroj využívaný na Flyball nebo Agility. Snadné a pohodlné oblékání. Nastavitelný pouze na hrudníku.

Tažný postroj podšitý (X-Back) – popruhový postroj podšitý měkkou látkou Tebox. Postroj je vhodný pouze do tahu.

Využití: Canicross, Bikejoring, Dogtrekking, Skijoring a další

Postroj na obranu – speciální postroj využívaný ve sportovní kynologii na nácvik obran. Snadné navlékání, nastavitelný na hrudníku a na plecích.

Tažný postroj PITT – speciální postroj umožňuje tahat předměty např. pneumatiku. Nastavitelný pouze okolo hrudníku.

Nejprodávanější postroje

Postroj SHORT – multifunkční postroj využívaný jak na běžné venčení, tak na rekreační sporty, vhodný jako postroj do auta

Postroj FASTER – tažný postroj, vhodný na Dogtrekking, Canicross, Bikejoring, Skijoring a další. Postroj vhodný pouze do tahu.

Jak správně změřit psa

Obvod krku

Měřte v místě obojku těsně okolo krku , nepřidávejte ani neubírejte žádné centimetry. My s rezervou počítáme, proto potřebujeme znát reálnou míru.

Obvod hrudníku

Měříme v nejširším místě hrudníku. Lze poznat hmatem, nahmatáme špičku hrudníku. U krátkosrstých pejsků nejširší část vidíme.

Délka psa

Měříme od kohoutku ke kořeni ocasu. Tato míra je opravdu důležitá. Dbejte na to, aby se Váš pejsek nehrbil. Pokud změříte tuto míru špatně, může se stát, že postroj nebude sedět, jak má. Postroj nesmí zasahovat do předních tlapek (hrozí odírání) a nesmí být ani moc dlouhý, aby nezasahoval až do bříška.

Kohoutek

Kohoutek, též hřbetní hrbol, je u horního okraje lopatky a výběžky hrudního obratle.

Kořen ocasu

Měření končíme v místě, kde začíná ocas.

Více informací...

Nejste si jisti správnou velikostí?

U každého našeho postroje je tabulka s velikostmi. Každý postroj má svou tabulku, pokud už doma máte postroj s velikostí např. S, neznamená to tedy, že jiný náš postroj bude také velikost S.

Pokud Váš mazlíček nespadá do základní velikosti, je možné si nechat ušít výrobek "NA MÍRU" a dále pokračovat dle instrukcí. Tato služba je bez příplatku. Cena se odvíjí od velikosti, ze které úprava vychází, např.: pejsek spadá do velikosti S, ale potřebuje větší krk, cena bude tedy jako za postroj velikosti S.

Termín dodání a platba převodním příkazem

Výrobní doba je 10-20 pracovních dní, tato doba se může změnit v závislosti na velikosti objednávky a na aktuálním množství přijatých objednávek.

Termín dodání se může lišit dle zvoleného způsobu doručovací služby.

Termíny dodání jsou pouze orientační, doba dodání se může prodloužit z důvodu přijetí velkého množství objednávek.

Pokud zvolíte platbu převodním příkazem, po dokončení objednávky Vám přijde na Váš email potvrzení objednávky, kde na konci tohoto potvrzení je číslo účtu a variabilní symbol. Po obdržení celkové částky na náš účet, zadáváme do výroby. V den odeslání Vám česká pošta nebo PPL zašlou SMS nebo email o odeslání zásilky.

Termíny dodání jsou pouze orientační, doba dodání se může prodloužit z důvodu přijetí velkého množství objednávek.

Vybavení na Canicross

1.       Postroj (doporučujeme FASTER nebo SHORT)

2.       Sedák nebo Opasek

3.       Vodítko s tlumičem

Bezpečná jízda v autě

Pro bezpečnou jízdu Vašeho pejska v autě doporučujeme zvolit postroj a ne obojek. Nejvhodnější variantou je postroj SHORT, ale postačí podšitý i nepodšitý postroj. Pejska připoutáte bezpečnostním vodítkem, na jedné straně připnete karabinou k postroji a druhý konec zapnete do bezpečnostního pásu. Lze regulovat délku. 

Ask us